SOUTĚŽ s projektem Kniha ti sluší o 5 knižních balíčků

kovy-fotojpg.jpg

 

Oslavte s námi od 23. dubna Světový (tý)den knihy a autorských práv! Jak? Tím, že si něco pěkného přečtete. Zkuste štěstí v soutěži a vyhrajte jeden z 5 knižních balíčků. Více informací na www.knihatislusi.cz.

 

kts_2018_plakata1_tiskjpg.jpg

 

V každém knižním balíčku najdete tyto knihy: M: Wiking Hygge, A. Alvarová Průmysl lží, J. Biggins: V císařských barvách, I. Pecháčková: Stvoření světa, H. Hašková a kol.: Pěče o nejmenší – boření mýtů, J. Čermák, M. Růtová: Do vesmíru, Martina Leierová, Dům s vypůjčeným výhledem od nakl. 

Tváří letošního ročníku kampaně Kniha ti sluší se stal oblíbený youtuber Kovy, který je sám autorem úspěšné knihy. „Jelikož moje maminka pracovala v knihkupectví, vyrůstal jsem doslova obklopen knihami a lidmi, kteří je milují. Už od dětství mě knihy fascinují, protože je beru jako portál do nového světa a jsem si jistý, že mi neuvěřitelně pomohly s rozvíjením fantazie, kterou dnes pravidelně vybíjím ve svých videích. Čtení je pro mě cestou úniku z reality, rozvíjení osobnosti, vzdělávání se nebo jednoduchým odreagováním,“ přibližuje Kovy svůj blízký vztah ke čtení a knihám.  

Třídní kolektivy základních škol se mohou od 23. 4. 2018 zapojit do soutěže Objevte v okolí to nejlepší knihkupectví a vyhrát knižní ceny a příspěvek do třídního fondu.

 

Proč se Světový den knihy slaví 23. dubna?

 

  1. Jde o připomenutí výročí úmrtí dvou velkých literátů – Miguela de Cervantese a Williama Shakespeara.

  2. Jedná se o den, kdy byl v roce 1447 vynalezen knihtisk.

  3. V tento den se narodil iWilliam Shakespeare, Agatha Christie a Victor Hugo.

 

Svoje odpovědi zasílejte na souteze@xantypa.cz

Aktuální vydání
XANTYPA 03/2019

XANTYPA XANTYPA 03/2019

Obsah vydání

Inzerce
banner_predplatne